FACEBOOK TWITTER GOOGLE RSS
Webim

TC ile Sigorta SorgulamaYazar: admin | SGK Sorgulama, Sigorta, Sigorta Sorgulama | 14 Haz 2013 | 6 Yorum

TC ile Sigorta Sorgulama

TC ile Sigorta Sorgulama

 

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile sigorta sorgulama yapabilmeniz SGK tarafından yetersiz görülmektedir, bu bilginin yanında nüfus cüzdanınızda bulunan kütük numarası ve cilt numarası gibi bilgilerinde bulunması gerekmekte fakat Türkiye bilgi sistemine şifrenizle veya mobil imzanızla giriş yaparak başka hiçbir bilgiye gerek duymadan sigorta durumuzu ve primlerinizin yatıp yatmadığını sorgulayabilirsiniz.

 

Bu sorgulama sonucu emekliliğinizi hesaplayabilir ve askerlik uzatması gibi ilave durumları göz önünde bulundurarak emeklilik gününüzü net hesaplayabilirsiniz. Bu gibi sorgulama yaptığınızda hatalı olduğunu düşündüğünüz bilgileri dilekçe ile SGK kurumuna itirazda bulunarak eğer bir hata yapılmış ise bunu düzeltmelerini sağlayabilirsiniz. Tabi itiraz edebilmeniz için gerekli bilgiler; TC kimlik numaranız, sigorta numaranız, adınız soyadınız ve itiraz edeceğiniz düzelmesi gereken bilgileri kanıtlayan dekont veya gerekli belgeleri ekleyerek itirazda bulunmalısınız aksi taktirde itirazınız değerlendirilmeyecektir.

 

Emeklilik ve sosyal güvencesi olmayan kişiler yaşlılıklarında zor durumlara düşebilirler veya başkalarına muhtaç kalabilirler bu gibi konumlarda kendinizi bulmamak için ödemiş olduğunuz sigorta primlerinizi kontrol ederek yatıp yatmadığından emin olarak gelecek hayallerinizi suya düşürmeyin.

Yorumlar

  • mehmet azgin
  • ben bir isyerinde calisiyom sigortam yatiriliyormu ona bakmak ve goruslerinizi almak istedim

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
Yorumunuz

Sigorta Sorgulamanın Avantajları


Sigorta Sorgulamanın Avantajları

Popüler Yazılar